Kierunek Wschód Drukuj E-mail

Kierunek WschódBiałostocki Teatr Lalek realizuje projekt pn. „Kierunek Wschód”, dzięki dotacji ze ¶rodków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego. W ramach przedsięwzięcia BTL zaplanował organizację tournée po Białorusi i Rosji w okresie od 1 maja 2014 r. do 31 maja 2014 r., które obejmie 2 miasta w Rosji - Kurgan, Orenburg i dwa miasta na Białorusi - Grodno, Mińsk, gdzie Teatr pojedzie na zaproszenie organizatorów międzynarodowych festiwali teatralnych.

Białostocki Teatr Lalek zaprezentuje spektakle z własnego repertuaru przed szerok± publiczno¶ci± z całego ¶wiata, w ramach 4 międzynarodowych festiwali teatralnych, w tym:

  • spektakl „Lenka” na Międzynarodowym Festiwalu Teatrów Lalek „Marzenia o Lataniu” w Kurganie (Rosja, 3 – 7 maja 2014 r.);
  • spektakle „Lenka” oraz „Montecchi i Capuleti” w ramach Międzynarodowego Festiwalu „Lalki nad Niemnem” w Grodnie (Białoru¶, 11 – 15 maja 2014 r.) oraz Białoruskiego Międzynarodowego Festiwalu Teatrów Lalek w Mińsku (Białoru¶, 15-20 maja 2014 r.);
  • spektakl „Lis” na Międzynarodowym Festiwalu Spektakli Teatrów Lalek dla Dorosłych w Orenburgu (Rosja, 18-23 maja 2014 r.).

Dofinansowano ze ¶rodków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.
MKiDN