6 - 7 stycznia 2018 Print E-mail
MIRIAM

Miriam - fot. Bartek Warzechaautor: Oleg Juriew
przekład: Irena Lewandowska
reżyseria: Bernarda Bielenia
scenografia: Julia Skuratova
reżyseria świateł: Jarosław Mirończuk
muzyka: Karolina Cicha & Spółka (muzyka z płyty „Jidyszland/Yiddishland”), Marcin Nagnajewicz

koprodukcja Teatru Figur Widmak, Teatru Dramatycznego im. Aleksandra Węgierki w Białymstoku oraz Białostockiego Teatru Lalek 

Obsada:

Katarzyna Siergiej, Ryszard Doliński

Licencja na wystawienie utworu została wydana przez Stowarzyszenie Autorów ZAiKS.
Przedstawienie zrealizowane w ramach stypendium artystycznego Prezydenta Miasta Białegostoku dla twórców profesjonalnych.

O spektaklu:

Przedstawienie jest zrealizowane w oparciu o tekst Olega Juriewa „Miriam”, który sam autor określił jako farsę ludową. Rzecz dzieje się w domu tytułowej bohaterki leżącym na granicy działań rewolucyjnych. Kobieta i jej dom, który mimo wszystko ma być wolny od zła przychodzącego z zewnątrz, stanowi oś fabuły tej opowieści. Zarówno obraz sceniczny, jak i wystawa mają skłonić do refleksji nad potrzebą pielęgnowania historycznej pamięci osób i miejsc w przestrzeni miasta, które dziś jest naszym domem. To próba przywoływania konkretnych kobiet, które żyły w Białymstoku, wychowywały dzieci, miały swoje plany, marzenia, były dokładnie takie jak my – dzisiaj, a którym przeszkodziła wojna. „Kobieta – granica – dom” to hasło, które twórcy projektu chcą poddać refleksji publiczności. 

miejsce: Białostocki Teatr Lalek, 6 - 7 stycznia 2018, godz. 18.00