28 III - 3 V 2009 Drukuj E-mail

Marionetki radżastańskieMarionetki radżastańskie w BTL

Marionetki radżastańskiePo wystawie prezentującej indonezyjskie wayangi, w Galerii BTL można było oglądać marionetki hinduskie, pochodzące z najciekawszej teatralnie prowincji Indii - Rajasthanu.

Marionetki i instrumenty muzyczne pochodzą ze zbiorów warszawskiego Muzeum Azji i Pacyfiku.

Wystawa była czynna do 3 maja br.

27 kwietnia odbyło się spotkanie z Bożeną Rubczyńską z Muzeum Azji i Pacyfiku w Warszawie oraz odczyt o teatrze hinduskim.

Marionetki radżastańskie
Marionetki radżastańskie
Marionetki radżastańskie
Marionetki radżastańskie

fot. Bogumił Gudalewski 


Marionetki z Radżastanu

Cała gama barw, moc Orientu, dopracowany niemal każdy szczegół (od ornamentu na stroju po mimikę twarzy) - takie są marionetki, które możemy oglądać w foyer Białostockiego Teatru Lalek. Eksponatów jest kilkanaście. Obok lalek są też tradycyjne instrumenty indyjskie. Prace pochodzą ze zbiorów stołecznego Muzeum Azji i Pacyfiku. Wystawa czynna będzie do 3 maja. 27 kwietnia w BTL odbędzie się spotkanie z Bożeną Rubczyńską z Muzeum Azji i Pacyfiku w Warszawie, która wygłosi ilustrowany slajdami i filmami odczyt o teatrze indyjskim. Hinduskie marionetki można również obejrzeć przy okazji zbliżającego się kiermaszu książki dla dzieci -„Dzieciermasz” (25 kwietnia) oraz najbliższych spektakli. 

(JAS), "Kurier Poranny", 6.04.2009


Na ten temat: