Data: 2006-10-02 13:05:24
Październik 2006


BTL

BIULETYN NR 08
  2 października 2006

Witamy!


Październik w Białostockim Teatrze Lalek

 Zielony Wędrowiec

logoZIELONY WĘDROWIEC
reżyseria - Krzysztof Rau

Poetycki tekst o przyjaźni, marzeniach, o potrzebie akceptacji przez innych i akceptacji samego siebie na język sceny przekładają twórcy, zapraszając widzów do fascynującej wędrówki przez krainę barw i fantazji.

80' familijny


 Komediant

Thomas Bernhard
KOMEDIANT
reżyseria – Marian Pecko

Sztuka z gatunku „teatru w teatrze”: o teatrze, aktorach, posłannictwie sztuki, ale może przede wszystkim – głębokie studium socjologiczne. Czy wszystko jest kłamstwem, oszustwem i grą pozorów? – takie pytania stawia przed widzem Bernhard.

150' dla dorosłych


 Baldanders

Scena studyjna 

BALDANDERS
reżyseria – Marcin Bikowski

Spektakl inspirowany postacią Baldandersa, demona przemian, oparty na budowaniu klimatów i atmosfery niespodziewanych przemian w relacjach aktora i lalki.

dla młodzieży i wrażliwych dorosłych widzów


 Niewidzialni

Teatr K3
NIEWIDZIALNI

Scenariusz „Niewidzialnych” był pisany z myślą o dzieciach niewidomych, ale tak naprawdę to sztuka uniwersalna. Każdy z nas kiedyś w życiu czuł się nieakceptowany, niezauważany, nieważny. Tak czuje się jeden z bohaterów – Maciek. Niewidzialny. Paradoksalnie to niewidzący chłopiec pokazuje Maćkowi prawdziwy świat i uczy go patrzeć. Pomaga mu odzyskać siebie.

45’ dla dzieci


Zamek

Franz Kafka
ZAMEK
reżyseria - Wojciech Kobrzyński

„Mamy tu rzecz o obsesji na punkcie Nieznanego. Metaforę kondycji człowieka uwięzionego w biurokratycznym labiryncie, w którym ważniejsze od ludzi są przepisy i hierarchie.”

M. Żmijewska „Gazeta Wyborcza”

90’ dla młodzieży


Czerwony Kapturek 

logoCZERWONY KAPTUREK

Dwaj panowie, Muzyk – Ryszard Doliński i Aktor – Andrzej Beya Zaborski poprzez szlachetną błazenadę prowokują dziecięcą publiczność do współuczestniczenia w zabawie teatralnej. W roli Czerwonego Kapturka Eliza Krasicka.

60’ dla najmłodszych


Pełny repertuar w wersji do druku (format .xls) można pobrać pod adresem:

http://www.btl.bialystok.pl/images/stories/files/repertuary/Repertuar_BTL_ X_2006.xls


 logo

Osoby niedosłyszące mogą bezpłatnie wypożyczyć w kasie teatru zestaw słuchawkowy poprawiający słyszalność podczas wszystkich przedstawień oznaczonych tym piktogramem.


Aktualności


15 września 2006

Zespół "Puncha" wrócił z występów zagranicznych. Jury festiwalu "Biała Wieża" w Brześciu (Białoruś) uhonorowało Ryszarda Dolińskiego nagrodą za wybitny kunszt aktorski zaprezentowany w spektaklu Niech żyje Punch!.

Białostocki Teatr Lalek wziął też udział w Festiwalu Teatrów Lalek w Mitiszczach koło Moskwy. Festiwal miał charakter przeglądu, nagród nie przyznawano.

Relację filmową można zobaczyć tutaj.


3 października 2006

Pan Huczek na "Korczaku"

3 X BTL pokaże dwukrotnie (o godz. 11.00 i 17.00) na scenie Teatru Lalka w Warszawie spektakl Pan Huczek w reż. Ewy Sokół-Maleszy w ramach X Międzynarodowego Festiwalu Teatrów dla Dzieci i Młodzieży "Korczak 2006". Po obydwu spektaklach odbędzie się spotkanie aktorów i realizatorów przedstawienia z festiwalową dziecięcą publicznością.


7 października 2006

Premiera Baldandersa - godz. 18.00


10-15 października 2006 

Gościnne występy Teatru K3 ze spektaklem "Niewidzialni". Więcej informacji o spektaklu i Teatrze K3 znajdą Państwo na naszej stronie internetowej.