Data: 2009-01-28 13:22:17
Luty 2009


BTL

BIULETYN
  luty 2009

Witamy!


Luty w Białostockim Teatrze Lalek

Premiera - 15 lutego 2009,  godz. 17.00

Księga dżungli

KSIĘGA DŻUNGLI
wg Rudyarda Kiplinga

adaptacja i reżyseria:
Jacek Malinowski
scenografia:
Giedrė Brazytė (Litwa)
muzyka:
Antanas Jasenka (Litwa)

Udział biorą:

Maria Rogowska, Agnieszka Sobolewska, Iwona Szczęsna, Krzysztof Bitdorf, Jacek Dojlidko, Ryszard Doliński, Zbigniew Litwińczuk, Krzysztof Pilat, Paweł S. Szymański, Adam Zieleniecki

O spektaklu:

Księga Dżungli to klasyka literatury dziecięcej napisana przez laureata nagrody Nobla - Rudyarda Kiplinga. Niezwykła atmosfera i bogactwo tematów tego zbioru opowiadań zachęca do odkrywania tajemnic, jakie kryje w sobie przewrotna natura.

Spektakl oparty jest na motywach jednej z historii Księgi Dżungli. Jest to opowieść o Mowglim, chłopcu wychowanym przez Gromadę wilków, który dorastając wśród praw i obyczajów „dzikich” zwierząt rozpoznaje własną tożsamość i przeznaczenie. Aby je wypełnić, musi stoczyć pojedynek z tygrysem Shere Khanem i „spotkać się” z ludźmi zamieszkującymi rodzinną wioskę. Oto wyprawa w krainę zależności, praw i uczuć, które przenikają każdą dżunglę…


BTL na festiwalu

Valerie

VALÉRIE

23 lutego 2009 w Olsztynie

Białostocki Teatr Lalek weźmie udział w VII edycji Studenckiej Trzydniówki Teatralnej, która odbywać się będzie w dn. 23-25 lutego w Olsztyńskim Teatrze Lalek.

Białostoczanie wystąpią dwukrotnie - o godz. 10.00 i 18.00.


Galeria BTL
projekty scenograficzne

Od 15 lutego w Galerii BTL czynna będzie wystawa projektów scenograficznych  Giedrė Brazytė (Litwa).


Teatr - dzieciom... - 1 lutego 2009

Baśń o dwóch nieustraszonych rycerzach

Tym razem w ramach cyklicznej akcji czytania sztuk lalkowych dla dzieci zapraszamy na "Baśń o dwóch nieustraszonych rycerzach" Jana Ośnicy.

Oprócz aktorów BTL – Iwony Szczęsnej, Pawła S. Szymańskiego, Krzysztofa Bitdorfa, Zbigniewa Litwińczuka i prowadzącej spotkanie Marty Guśniowskiej, wystąpią goście specjalni: aktorka Urszula Sterkowiec oraz wieloletni dyrektor Białostockiego Teatru Lalek, Krzysztof Rau, który grał rolę Wdałego w sztuce Jana Ośnicy wystawionej przez Joannę Piekarską w 1969 w białostockim teatrze.  

Podczas spotkania będzie można obejrzeć zaprojektowane przez Ryszarda Kuzyszyna lalki teatralne z tego spektaklu.

Na to wyjątkowe spotkanie serdecznie zapraszamy 1 lutego o godz. 12.30, po spektaklu Choroba jasna św. Mikołaja.


"Autolustracja" w BTL - 12 lutego 2009,  godz. 16.00

promocja książki Krzysztofa Raua

Autolustracja

Krzysztof Rau
AUTOLUSTRACJA

Nakładem Stowarzyszenia Prasoznawczego STOPKA w Łomży ukazał się tom wspomnień Krzysztofa Raua pt. Autolustracja.

Promocja książki odbędzie się 12 lutego o godz. 16.00 w foyer Białostockiego Teatru Lalek. Rozmowę z Autorem poprowadzą: dziennikarka Krystyna Konecka i Wiesław Szymański z Polskiego Radia Białystok.

Podczas spotkania będzie też można nabyć książkę po promocyjnej cenie. 


Piwnica Lalek

piwnica2.jpg

Zapraszamy do odwiedzania Piwnicy Lalek, gdzie można spotkać tych wszystkich bohaterów, którzy wystąpili w repertuarze Białostockiego Teatru Lalek. Najstarsze lalki pochodzą z lat 60. XX wieku. Nie brakuje tu kostiumów i całych fragmentów dekoracji, które niejednego widza przeniosą w świat przeszłości. To istny labirynt, po którym można krążyć, oddawać się wspomnieniom, ale też rozkoszować się istnymi dziełami sztuki autorstwa najwybitniejszych scenografów teatru lalek drugiej połowy II wieku i współczesności.

Ekspozycja mieści się w podziemiach budynku BTL i jest czynna zawsze przez godzinę po każdym spektaklu.

Więcej informacji na www.btl.bialystok.pl 


Ponadto w repertuarze:


  • BIEGUN reż. Ewa Piotrowska
    - dla młodzieży i dorosłych

  • CDN reż. Agata Biziuk
    - dla dzieci


 logo

Osoby niedosłyszące mogą bezpłatnie wypożyczyć w kasie teatru zestaw słuchawkowy poprawiający słyszalność podczas wszystkich przedstawień oznaczonych tym piktogramem.