Data: 2011-04-07 13:43:21
Weekendowa promocja


BTL

BIULETYN
  7 kwietnia 2011

Witamy!


Weekendowa promocja w BTL

8, 9, 10 kwietnia 2011, godz. 18.00

Księżniczka Angina

Roland Topor 
KSIĘŻNICZKA ANGINA

przekład:
Agnieszka Taborska

reżyseria:
Paweł Aigner

scenografia:
Pavel Hubička (Czechy)

kostiumy:
Zofia de Ines

muzyka:
W. A. Mozart, P. K. Klimek

projekcja:
Krzysztof Kiziewicz

Udział biorą:

Łucja Grzeszczyk, Grażyna Kozłowska, Barbara Muszyńska-Piecka, Wiesław Czołpiński, Ryszard Doliński, Mieczysław Fiodorow (gośc.), Michał Jarmoszuk, Zbigniew Litwińczuk, Adam Zieleniecki

O spektaklu:

Angina, księżniczka, która wskutek intrygi okrutnej Gużyny i złego Kolbetowa zmuszona jest uciekać ze swego królestwa, odbywa niezwykłą podróż. W towarzystwie wiernego Kanclerza Witamińskiego pędzi czerwonym samochodem-słoniem do swego Wuja, do domu ozdobionego kafelkami w Lisieux, gdzie znaleźć ma schronienie. Po drodze jednak spotyka ich całe spektrum najdziwniejszych przygód i postaci…

Znakomite kreacje aktorskie, niezwykła, wykonana z rozmachem scenografia oraz potęgująca atmosferę absurdu muzyka budują niezwykły, pełen niedopowiedzeń świat, gdzie baśń przeplata się z grozą, a rzeczywistość z fantazją.


Wszystkich prenumeratorów naszego Biuletynu zapraszamy w piątek, sobotę i niedzielę (8, 9 i 10 kwietnia 2011) o godz. 18.00 na Księżniczkę Anginę Rolanda Topora w reż. Pawła Aignera.

Bilety w promocyjnej cenie 12,50 zł do nabycia w kasie teatru po podaniu hasła "biuletyn".


 logo

Osoby niedosłyszące mogą bezpłatnie wypożyczyć w kasie teatru zestaw słuchawkowy poprawiający słyszalność podczas spektakli.