BĘBNIARZE

Absolutni mistrzowie gry na bębnach etnicznych. Trzy osobowości, trzej liderzy i szamani, trzej twórcy i propagatorzy kultury bębniarskiej w Polsce, spotkają się na jednej scenie:

Witek Golc (PAPADRAM) - uchodzi za najlepszego w Polsce konstruktora bębnów, lider i konstruktor całego instrumentarium słynnego Papadram. Swoją twórczość inspiruje rytmami gwinejskim, senegalskim i rodem z dalekiej Ghany. Wieloletni współtwórca Teatru Klinika Lalek.

Zespół jest elastyczny i chętnie bierze udział w różnych przedsięwzięciach artystycznych - akustycznych, wielkich koncertach z potężnym nagłośnieniem oraz plenerowych (posiadamy własną plenerową scenę - wielki tęczowy namiot, który możemy przywieźć na życzenie organizatora). Grupa ma bogatą oprawę plastyczną: kolorowe stroje, maski, różnego rodzaju instalacje i inne akcesoria. W widowiskach biorą udział ogniarze i aktorzy. Oprócz muzyki na żywo zespół może zaproponować całonocny sound system (Seńor Balanga Sąd system, który prowadzą dj Renta i Mc Kapa) z muzyką Reggae, Ska, Baskijską, Latino, Afro-Jazz i inną.

Papadram - jak mówi sam twórca -to ponadczasowy mistyczny wehikuł, którym podróżują wspaniali artyści w ilości od 5 do 10 osób, w zależności od proponowanego projektu.

Pinokio (DREAM DRUMMERS) - lider bębniarskiej formacji Dream Drummers, nauczyciel, szaman bębnów i głosu. W Polsce pracował m.in z Robertem Brylewskim, z Teatrem Ludowym w Krakowie komponując muzykę teatralną. W Krakowie można go usłyszeć w Strefie 22, Mieście Krakoff, Jaszczurach, na imprezach "Jedność Muzyki Wszechświata". Współtworzy również formacje: Pinokio Funk System oraz African Zanzani z czarnoskórymi muzykami z Konga.

oraz Słoma (BĘBNOLUBY) - największa polska bębniarska legenda.

Związany niegdyś z Jackiem Kleyffem, Brygadą Kryzys, Osjanem, Orkiestrą Razem, Orkiestrą Na Zdrowie i Antoniną Krzysztoń, obecnie w Lasach Kozłowieckich pod Lubartowem współtworzy alternatywną, muzyczną społeczność. Znany jest jako wytwórca wysokiej klasy bębnów typu konga, zamawianych przez muzyków z Polski i zagranicy. Jest uważany za jednego z najoryginalniejszych perkusistów polskiej sceny awangardowej. Kompiluje różne nurty i tradycje, przeprowadzając słuchaczy przez poszczególne etapy rozwoju muzyki od ech Afryki i wysp Morza Karaibskiego po reggae i jazz.

Poprowadzą warsztaty i zaprezentują różnorodność muzyki etnicznej, rytmy z wielu stron świata i bogate instrumentarium: konga, jembe solowe i rytmiczne, steel drum, dundunba, shakery, cowbell i przeszkadzajki. Na koncerty złożą się zarówno solowe i zespołowe popisy mistrzów, oraz wspólne spontaniczne improwizowane granie.

Powrót